منوی دسته بندی

رئیس جمهور در اسرع وقت به وضعیت دارو رسیدگی کند

بدری در تذکر شفاهی:

رئیس جمهور در اسرع وقت به وضعیت دارو رسیدگی کند

رئیس جمهور در اسرع وقت به وضعیت دارو رسیدگی کند

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: بسیاری از بیماران بی بضاعت هنگام تهیه نسخه و مواجه با قیمت‌ها از دریافت آن صرف نظر می‌کنند. از ریاست جمهور می‌خواهم در اسرع وقت به وضعیت دارو رسیدگی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (دوشنبه ۲۲ فروردین ماه) در صحن علنی مجلس طی تذکر شفاهی گفت: تغییر سیاست‌های ارزی در حوزه دارو، مردم را نگران کرده است. کاهش دو میلیارد دلاری بودجه دارو و تغییر ارز برخی از داروها از ترجیحی به نیمایی بنابر اظهارات مسئولین ذیربط باعث شده داروهای خارجی تا شش برابر افزایش قیمت داشته باشند و داروهای داخلی افزایش ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی را تجربه کنند.

بدری تصریح کرد: تولید کنندگان داخلی بعضاً برای واردات مواد اولیه با کمبود ارز مواجه هستند و متأسفانه در سال جدید نیز شاهد تداوم همین روند هستیم.

وی ادامه داد: جناب وزیر بهداشت شما کجای این ماجرا قرار دارید؟ دهک‌های پایین جامعه بازنشستگان، سالمندان به مراتب بیشتر از سایر اقشار در معرض بیماری هستند و بیشترین صدمه را از آشفتگی در بازار دارو می‌بینند.

نماینده مردم اردبیل بیان کرد: بسیاری از بیماران بی بضاعت هنگام تهیه نسخه وقتی با قیمتها مواجه می‌شوند از دریافت آن صرف نظر می‌کنند. از ریاست جمهور می‌خواهم در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *